Pro správné pochopení principu VoIP pevné linky uvádíme několik situací. Díky vlastnostem VoIP telefonů a ústředen a jejich širokým možnostem nastavení Vám dokážeme navrhnout řešení ušité na míru Vaší poptávce. Podle našich zkušeností budete určitě překvapeni, jak dokáže být řešení pro Vaši firmu či domásnost levné i v případě pořizovacích nákladů.

Malá domácnost

Jednoduché a levné řešení pro domácnost. K Vaší internetové přípojce zapojíte telefon a je hotovo!  Funkčnost telefonu nijak nesouvisí s Vaším počítačem. VoIP telefony fungují jako samostatné zařízení v síti. Zda je počítač zapnutý, vypnutý, nebo vůbec není připojen k internetu nemá na telefonování žádný vliv. Jediné, co k provozu našich služeb potřebujete, je funkční internetové připojení od libovolného operátora.

Cena tohoto řešní: 1536,- telefon Grandstream GPX 280 včetně kreditu na volání 100Kč, telefonní číslo zdarma, volání dle ceníku tarifů.

Firma nebo menší úřad

Díky možnostem telefonů řady Siemens GIGASET lze navrhnout plně funkční řešení se šesti telefony a faxem bez nutnosti instalace ústředny. Veškeré vlastnosti ústředny (přepojování hovorů, třídení hovorů na jednotlivá sluchátka, záznamník, adt.) zajistí základna GIGASET. Fax je potom řešen buď samostatným číslem pro klasický faxový přístroj, nebo CallPro FAX bránou.  Základna GIGASET dokáže obsloužit až 6 samostatných telefonních čísel a až šest sluchátek. Sluchátka lze libovolně seskupovat do skupin s jednotlivým číslem, vybírat, která sluchátka mají zvonit při zavolání na konkrétní číslo, libovolně přepojovat hovory, nebo spouštět konferenční hovory.

Cena tohoto řešní: 7584,- s DPH 1x Gigaset C590 + 4 sluchátka dle obrázku, fax brána je v rámci hlasových služeb zdarma, 5 telefonních čísel zdarma, ceny volání dle ceníku tarifů.

Velká společnost nebo úřad

S použitím VoIP ústředny se již Vašim pořadavkům meze nekladou. Možností nastavení je více, než si běžný člověk dokáže představit. Pro níže uvedený modelový příklad byla použita ústředna IPX-300. Její základní vlastnosti jsou:

  • až 10 samostatných telefonních čísel pro příchozí hovory
  • až 100 vnitřních telefonů
  • přepojování hovorů
  • elektronický vrátný (chcete-li hovořit s ……. stiskněte 1, chcete-li …..)
  • nastavitelný denní a noční režim
  • seskupování telefonů pro určitá venkovní čísla
  • pomocí VoIP adaptérů lze zapolit i Vaše stávající analogové telefony

Cena tohoto řešení: 4800,- bez DPH ústředna IPX-300, Ceny telefonů v případě většího množství dle individuální nabídky, správa ústředy zdarma v rámci hlasové služby, libovolný počet telefonních čísel zdarma, FAX brána zdarma, ceny hovorů dle ceníku tarifů, v případě větších odběratelů dle individuální nabídky.